Wracamy powoli do normalności

June 07, 2020

Już od dziś zapraszamy w rozszerzonych godzinach! Radziechowy pn-pt od 8-16, Wieprz pn-pt od 8 do 16, Juszczyna pn-czw od 8 do 16, Bystra w piątki od 8 do 16, Brzuśnik wtorki od 12 do 17.

 

Odbieramy i wypożyczamy książki. Nie organizujemy jeszcze zajęć i spotkań.

 

W dalszym ciągu obowiązują zasady bezpieczeństwa. Prosimy o osłanianie nosa i ust i utrzymanie bezpiecznej odległości pomiędzy oczekującymi.

 

Książki podaje bibliotekarka - zachęcamy do wcześniejszego zgłaszania zapotrzebowania na konkretne tytuły przez Facebook'a, maila bądź telefonicznie.

Otwieramy biblioteki!

May 08, 2020

11 maja w ograniczonym zakresie otwieramy placówki w Radziechowach, Wieprzu i w Juszczynie.

 

Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa i przestrzeganie nowych zasad.

 

Prosimy o zakładanie maseczek i rękawiczek oraz zachowanie między sobą odstępu 2 metrów.


W celu zapewnienia bezpieczeństwa wprowadziliśmy procedury oddawania wypożyczonych materiałów bibliotecznych i poddawania ich kwarantannie.

Książki będą podawane przez bibliotekarki, bez możliwości wolnego dostępu do półek.

Godziny otwarcia dla czytelników to:

 

Radziechowy

Św. Marcina 23, 34-381 Radziechowy, tel. 33 867 61 46

Poniedziałek, wtorek i środa godzina 9:00 do 14:00

Przerwa od 11:00 do 11:20 na dezynfekcję i wietrzenie

Wieprz

ul. Żywiecka 355, 34-382 Bystra, tel. 33 867 57 93

Poniedziałek, wtorek i środa godzina 9:00 do 14:00

Przerwa od 11:00 do 11:20 na dezynfekcję i wietrzenie

Juszczyna

Juszczyna 275, 34-382 Bystra, tel.  33 861 19 75

Wtorek i środa godzina 9:00 do 14:00

Przerwa od 11:00 do 11:20 na dezynfekcję i wietrzenie

Zachęcamy do zamawiania książek telefonicznie na powyższe numery lub mailowo na gbp@radziechowy-wieprz.pl lub przez Facebooka www.fb.com/gbprw a także o tworzenie list pozycji, które chcieliby Państwo wypożyczyć. Pozwoli to na uniknięcie kolejek i sprawną, bezpieczną obsługę.

Godziny otwarcia w okresie świątecznym

December 12, 2019

Zapraszamy do zapoznania się z godzinami otwarcia naszych placówek w okresie świątecznym.

Nowe komputery w bibliotece!

November 26, 2019

W listopadzie  w Gminnej Bibliotece Publicznej Radziechowy- Wieprz kończymy  realizację projektu w ramach programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019”.

 Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca, poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

W ramach projektu biblioteka otrzymała dofinansowanie, dzięki któremu zakupiono  sprzęt komputerowy wraz z osprzętem i oprogramowaniem.

Całkowita wartość realizacji zadania wyniosła 35.286,00 zł., w tym dotacja z Instytutu Książki to 29.993,00 zł, przy zaangażowaniu wkładu własnego w wysokości 5.293,00 zł.

Miło nam poinformować, że wszystkie filie biblioteczne na terenie gminy Radziechowy-Wieprz otrzymały już nowe komputery zakupione dzięki dofinansowaniu z programu realizowanego przez Instytut Książki.
 

Zachęcamy do odwiedzania naszych bibliotek i korzystania z zakupionego sprzętu!

Dotacja na zakup nowości wydawniczych w tym roku to 7 200 złotych!

October 23, 2019

Udział w programie Narodowego Centrum Rozwoju Czytelnictwa  Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zaowocował dla naszej Biblioteki dotacją w wysokości 7 200 złotych!

Dzięki dofinansowaniu zakupione zostały nowości wydawnicze, poszukiwane przez naszych czytelników bestsellery, wyczekiwane od długiego czasu publikacje specjalistyczne oraz całkiem sporo pozycji literatury młodzieżowej i dziecięcej. Zapraszamy do korzystania z księgozbioru

Nowe komputery we wszystkich naszych placówkach!

October 22, 2019

Uzyskaliśmy dofinansowanie na zakup nowego sprzętu komputerowego, a wszystko to w ramach programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019”

Warsztaty rysowania komiksu i karykatury

February 05, 2018

Zapraszamy na warsztaty z rysownikiem Szymonem Telukiem. W Radziechowach w salce nad strażnicą o godzinie 12:00 warsztaty rysowania komiksu. W Bibliotece w Wieprzu o godzinie 14:30 warsztaty rysowania karykatury. Zapraszamy dzieci i młodzież.

Warsztaty "Mapa marzeń – moje plany na 2018 rok" - 11 stycznia o 16:00 w Radziechowach

January 03, 2018

U progu nowego roku, jeszcze w aurze świątecznej atmosfery, czynimy noworoczne postanowienia. Pragniemy coś w swoim życiu zmienić, ulepszyć, wierząc, że pusty jeszcze kalendarz jest początkiem czegoś nowego i można zacząć na nowo z nadzieją i z dodatkowym zapasem energii. To dobry czas, by dowiedzieć się więcej o planowaniu, marzeniach i o tym, jak pomóc im się spełniać. Jest po temu okazja. Zapraszamy na warsztaty „Mapa marzeń – moje plany na 2018 rok”, które poprowadzi w radziechowskiej bibliotece Cecylia Dudys Serdecznie zapraszamy!

Projekt "Tajemnice ekonomii" złozony do Programu "Bank Ambitnej Młodziezy" Banku Zachodniego WBK otrzymał dofinansowanie 7500 złotych

December 20, 2017

Już w styczniu przyszłego roku Biblioteka startuje z realizacją projektu "Tajemnice ekonomii", w ramach którego 35 osób w wieku od 13 do 19 lat weźmie bezpłatnie udział w zajęciach Akademii Młodego Ekonomisty (AME) i Ekonomii dla Liceum i Technikum (ELiT) przeprowadzanych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. 
 


Rekrutacja potrwa do początku lutego 2018. Zapraszamy do udziału młodzież w wieku od 13 do 19 lat. Chętni wezmą udział w prestiżowych zajęciach z zakresu ekonomii i finansów przeprowadzanych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. W ramach projektu zapewniamy m.in. transport na zajęcia - pierwszeństwo mają mieszkańcy gminy Radziechowy-Wieprz, ale jest szansa, że znajdzie się miejsce również dla młodzieży spoza tego terenu. Tutaj możecie poczytać o zajęciach http://www.gimversity.pl/ dla młodszych i dla starszych https://www.ue.katowice.pl/index.php?id=6065 Zapraszamy.

7250 złotych dotacji na zakup nowości wydawniczych

December 02, 2017

7250 złotych dofinansowania otrzymała nasza biblioteka na w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zakup nowości wydawniczych w 2017 roku.

Spotkanie autorskie i wystawa malarstwa - 7 grudnia o godzinie 17:00 w Radziechowach

December 05, 2017

Zapraszamy na drugie już spotkanie z pisarką Haliną Sochą. Po raz pierwszy spotkaliśmy się przy okazji promocji książki pt. "Anielska przystań". Już wtedy Halina Socha dała się poznać jako ciepła, pełna optymizmu i radości życia osoba. Tym razem zapraszamy na spotkanie, podczas którego autorka opowie o swojej najnowszej powieści. "Anielska Terapia” to kontynuacja „Anielskiej przystani", dzięki której poznamy dalsze losy sympatycznych bohaterów. Halina Socha o sobie mówi "dzięki mojej pasji, wytrwałości i chęci stałam się kobietą spełnioną i szczęśliwą." Spotkanie będzie więc okazją, by posłuchać o tym, jak żyć szczęśliwie i realizować swoje plany. Pisarka opowie o swoim „Autobusie do marzeń”, który tym razem zawita do Radziechów. I będą oczywiście Anioły. I te powieściowe, i… namalowane, których autorkę również będzie można spotkać.

Spotkanie z Edwardem Dudkiem - maratończykiem, ultramaratończykiem, autorem ksiązki.

November 14, 2017

15 listopada o godzinie 16:00 zapraszamy na spotkanie z Edwardem Dudkiem znanym w Polsce i na świecie maratończykiem (ukończył około 100 ultramaratonów i 100 maratonów), organizatorem Międzynarodowego Maratonu Beskidy. Podczas spotkania odbędzie się promocja książki "Moje miłości dwie. Biegiem przez świat".

13 czerwca zapraszamy na spotkanie: Zdrowie - najcenniejszy skarb.

June 08, 2017

Paulina Oździńska - zwana POLKĄ. 

10 lat związana z branżą modową, spełniona stylistka, projektantka, żona i matka.

W 2014 usłyszała diagnozę - RAK....i wszystko się zmieniło. 

Polka wygrała walkę z rakiem i zakochała się w medycynie naturalnej.
Zdrowy tryb życia, zdrowe odżywianie i przede wszystkim propagowanie profilaktyki zdrowia i naturalnych metod wzmacniania organizmu stało się jej drugą i najważniejszą życiową pasją.

Aniołkowo w bibliotece w Radziechowach

May 30, 2017

Dziś, w przededniu Dnia Dziecka, odwiedziła nas grupa przedszkolaczków z Aniołkowa -
Niepublicznego Przedszkola Językowego.

Dzieci zgłębiały tajniki funkcjonowania biblioteki, dowiedziały się jak zostać naszym czytelnikiem. Samodzielnie buszowały po półkach w poszukiwaniu interesujących je książek. Wspólnie poczytaliśmy o przygodach Smerfów, ale też dzięki teatrzykowej książce Kamishibai poznaliśmy historię Marudka - zaginionego pieska. Było mnóstwo śmiechu i radości. W końcu to z tym książka powinna dzieciom się kojarzyć :)

 

 

Dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie.

Spotkanie autorskie z pisarką Agnieszką Lingas-Łoniewską

September 19, 2016

Wrocławska pisarka, autorka prawie dwudziestu powieści łączących romans i dramat z wątkami sensacyjnymi. Laureatka konkursu na opowiadanie kryminalne z Dolnym Śląskiem w tle, w 2012 uhonorowana Żelaznym Glejtem Ambasadora Krakowskich Targów Książki za propagowanie polskiej prozy. Od 2010 prowadzi portal Czytajmy Polskich Autorów. Kocha zwierzęta i na spotkaniach autorskich woli otrzymywać karmę dla kotów i psów zamiast kwiatów. jest ten element? Co czyni go interesującym? Napisz chwytliwy opis, by przykuć uwagę odwiedzających...

Warsztaty programowania robotów Finch

May 31, 2016

Dzięki współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego możemy zaprosić wszystkie szkoły z terenu gminy Radziechowy-Wieprz do skorzystania z oferty bezpłatnych warsztatów kodowania - programowania robotów Finch. Warsztaty odbędą się w czerwcu. Kierowane są do uczniów klas 3-6 szkół podstawowych oraz do gimnazjalistów. Zapraszamy również do udziału w zajęciach z cyklu "Środa kodera" W każdą środę czerwca zapraszamy dzieci do biblioteki w Radziechowach do wziącia udziału w warsztatach kodowania, konkursach, wyścigach robotów.

21 kwietnia o 18:00 spotkanie autorskie z Haliną Sochą

April 20, 2016

Zapraszamy na spotkanie autorskie debiutującej pisarki Haliny Sochy, ciepłego i pięknego człowieka. Kobiety, która przez wiele lat pisała do szuflady, nie wierząc tak naprawdę, że jej zapiski ujrzą światło dzienne. Ale, że nie brak jej odwagi, opublikowała „Anielską przystań” - książkę o tym, że zawsze można zacząć od nowa, że nie ma trudności nie do pokonania i że w naszych codziennych zmaganiach nie jesteśmy sami - czuwają nad nami Anioły.

Please reload